Startujemy z Katowice Teraz

Rok temu uruchomiliśmy portal Śląska Opinia, po kilku miesiącach nagrywania podcastu, na początku pandemii. Moment nieprzypadkowy, bo chcieliśmy tym ruchem stworzyć miejsce, gdzie wiadomości o koronawirusie w naszym regionie będą trochę przefiltrowane. Potem już poszło samo, ale ciągle brakowało nam przestrzeni na informacje lokalne, dotyczące dzielnic, osiedli, ulic i takich najmniejszych lokalnych społeczności.

Stąd pomysł na Katowice Teraz i kolejne serwisy, które będziemy sukcesywnie uruchamiać. Chcemy aby Śląska Opinia i nasze przyszłe lokalne serwisy przenikały się i uzupełniały. Bo zawsze lepiej znać lepszy śląski czy ogólnopolski kontekst, ale też wypada wiedzieć o tym co dzieje się w naszych dzielnicach.

Dlatego planujemy stworzyć miejsce na sprawy ważne dla mieszkańców, na obserwacje działań rady miasta, na dyskusje o radach dzielnic, budżecie obywatelskim i innych tematach, które gubiły się pomiędzy dyskusjami o regionie. W Katowicach dzieje się dużo, chcemy Wam to relacjonować i opisywać. Podobnie sprawa ma się z innymi miastami w regionie.

Mam nadzieję, że będziecie z nami na KatowiceTeraz.pl.