Śląska Opinia o klimacie

W ramach projektu „Śląska Opinia o klimacie” zrealizowaliśmy cykl rozmów i debat we współpracy ze stowarzyszeniem BoMiasto i European Climate Foundation.

Naszymi celem było przeprowadzenie szerokiej debaty nt. sprawiedliwej transformacji z udziałem wszystkich środowisk politycznych aktywnych w regionie oraz zaprezentowanie inicjatyw, które wpływają na zmianę postrzegania Województwa Śląskiego w innych częściach Polski.

Wszystkie rozmowy ukazały się w formie wideo na Facebooku i YouTube, oraz w formie audio na Spotify, Apple Podcast, Google Podcast, Anchor i na wielu innych platformach.

Fragmenty rozmów ukazały się drukiem na łamach Dziennika Zachodniego, największego drukowanego dziennika w regionie.

Górny Śląsk po pandemii

Zapraszamy na debatę: "Górny Śląsk po pandemii". Porozmawiamy o tym jak koronawirus wpłynął na życie mieszkańców Górnego Śląska.Gośćmi Grzegorz Franki będą:Jadwiga Wieczorek – prezeska Śląska Izba Turystyki,Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej,dr Bartłomiej J.Gabryś – ekonomista z Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.Spotkanie organizowane we współpracy z European Climate Foundation, stowarzyszeniem BoMiasto, Związek Górnośląski i Śląska Opinia.

Opublikowany przez Śląska Opinia Wtorek, 9 czerwca 2020
Śląska Opinia o sprawiedliwej transformacji #4

Jak wyglądają działania kulturalne na Śląsku? Co warto ulepszyć? Jakie inicjatywy wspierać? O tym w czwartej debacie z cyklu "Śląska Opinia o sprawiedliwej transformacji".Rozmowę prowadzi Grzegorz Franki, prezes Związek Górnośląski, a jego gościniami są: -Halina Bieda – Senator RP, -Ilona Kanclerz- animatorka kultury,-KWW Sławy Umińskiej-Duraj- prezydentka miasta Piekary Śląskie. Rozmowa została nagrana we współpracy ze Stowarzyszeniem BoMiasto i European Climate Foundation.

Opublikowany przez Śląska Opinia Niedziela, 8 marca 2020